Na co zwrócić uwagę przy zakupie deskorolki elektrycznej?

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się unowocześnione wersje deskorolek. Wyposażony w silnik elektryczny pojazd stanowi interesujący gadżet, który ułatwia przemieszczenie się. Przed udaniem się do sklepu warto dowiedzieć się, na jakie parametry sprzętu zwrócić szczególną uwagę. 

Parametry napędu elektrycznego

Elektryczna deskorolka określana bywa również mianem Mini Segway. Jest to dwukołowy pojazd wyposażony w podest oraz silnik elektryczny. Sterowanie sprzętem odbywa się za pomocą pilota lub balansu ciała. W sprzedaży dostępne są zarówno modele przeznaczone dla dzieci, jak i dorosłych. Cena urządzenia uzależniona jest głównie od parametrów jednostki napędowej. Osoby, które traktują elektryczną deskorolkę jako nowoczesny środek transportu pozwalający na płynne przemieszczenie się po mieście, powinny zwrócić szczególną uwagę na pojemność akumulatora oraz moc silnika. Istotne znaczenie ma również czas potrzebny do naładowania baterii.

Wygląd kół i jakość materiałów użytych do produkcji

Jeśli chodzi o komfort jazdy, jaki oferuje elektryczna deskorolka, będzie on uzależniony m.in. od rozmiaru kół. Modele, w których koła są małe i zawieszone nisko sprawdzają się podczas poruszania się po równej nawierzchni. Do jazdy w terenie lepiej nadają się urządzenia wyposażone w koła z głębokim bieżnikiem zawieszone wyżej. Przed zakupem warto zwrócić uwagę również na jakość materiałów użytych do produkcji. Decydując się na zaawansowany technicznie model, który będzie solidny i trwały, trzeba liczyć się z wydatkiem od kilkuset do kilku tysięcy zł. W sprzedaży dostępne są także tańsze modele, których jakość może być jednak niezadowalająca.