Czym kierować się przy wyborze telewizora?

Zakup telewizora nie jest łatwy. Od pewnego czasu wybór tych urządzeń jest bardzo szeroki. To sprawia, że zakup może stać się bardzo problematyczny, zwłaszcza dla osób, które nie znają się za dobrze na technologii. Czym kierować się przy zakupie telewizora 32 cale?

Grubość ramki

Pod nazwą telewizory 32 cale (zobacz) mieszczą się wszystkie urządzenia, których przekątna ekranu wynosi 32, czyli ponad 81 cm. Ten parametr opisuje jednak tylko wielkość samego ekranu, ale nie jego ramki. Porównując ze sobą modele, można zauważyć między nimi różnice. O ile telewizor ma stanąć na długiej szafce albo być zawieszony na pustej ścianie, to grubość ramki nie stanowi większej różnicy. Jeśli jednak telewizor musi zmieścić się w określonym miejscu, to każdy centymetr może mieć znaczenie, a zbyt szeroka ramka może sprawić, że urządzenie po prostu nie będzie pasowało do przeznaczonego dla niego miejsca.

Dodatkowe funkcje

Telewizory 32 cale różnią się też od siebie dodatkowymi funkcjami, w które mogą być wyposażone. Warto zwrócić na nie uwagę, bo to właśnie od nich zależy, czy korzystanie z urządzenia będzie szczególnie wygodne, czy może jednak będzie uciążliwe. Warto zwrócić uwagę na takie funkcje, jak:
– Wi-Fi,
– gniazdo sieciowe,
– Bluetooth,
– gniazdo USB (lub nawet kilka),
– wbudowany dekoder,
– wbudowany odtwarzacz DVD.

Obecność tych funkcji może wpłynąć na cenę telewizora, ale w wielu wypadkach warto dopłacić po to, by mieć sprzęt dobrej jakości, który w całości odpowiada oczekiwaniom wobec niego.