Sprawdzamy telewizory 50-calowe

Telewizory 50 cali są bardzo popularne. Nie można się temu dziwić, bo w obecnych czasach uważa się ten rozmiar niemal za standardowy. Jeszcze kilkanaście lat temu ich przekątna wydawała się ogromna, ale obecnie nie jest ona już aż tak imponująca. Gdzie sprawdzają się szczególnie dobrze? Gdzie warto wyposażyć się w taki odbiornik?

Model idealnie sprawdzający się w sypialni

Telewizory 50 cali mają przekątną długości około 127 cm. W przybliżeniu mają one po 112 cm szerokości i 65 cm wysokości. Oznacza to, że ich ekran jest duży tak, by można było swobodnie oglądać swoje ulubione programy i filmy, ale równocześnie nie na tyle, by przytłoczyć swoim rozmiarem wszystkich pozostałych elementów wystroju. Telewizor 50 cali można z powodzeniem powiesić na ścianie, by zapewnić sobie komfort oglądania telewizora nawet z łóżka dość oddalonego od ekranu (https://www.emanta.pl/telewizory-50-cali). W ten sposób zmniejsza się też ilość niebieskiego światła, które dociera do telewidza i może wpływać na obniżenie jakości jego snu.

telewizory 50 cali

Do pokoju nastolatka

Wprawdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czy dzieci powinny mieć niekontrolowany przez rodziców dostęp do telewizji, ale większość nastolatków o nim marzy. Warto więc wiedzieć, że ekran o przekątnej 50 cali sprawdzi się idealnie w pokoju młodzieżowym. To odpowiednia wielkość, która umożliwia swobodne granie na konsoli podłączonej do telewizora. Takie urządzenie najlepiej jest ustawić w odległości 1,9 metra od miejsca, w którym będzie siedziała osoba korzystająca z niego. To dość mała odległość, więc tv będzie odpowiedni nawet do niewielkich pokojów. Taki odbiornik na pewno dostarczy nastolatkowi mnóstwo radości i rozrywki, ale bez konieczności wydawania dużych pieniędzy oraz przemeblowania pokoju. W końcu taki telewizor ma tylko 112 cm szerokości, więc jest węższy niż tradycyjne szkolne biurko.