Inspiracje na oryginalne pieczątki firmowe

Niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą, czy dużą międzynarodową korporacją, od czasu do czasu będziesz musiał stemplować dokumenty. Ale przy oszałamiającej ilości oferowanych pieczątek i stale rosnącej liczbie ograniczeń dotyczących tego, ile pieczątek można użyć na pojedynczym dokumencie, nie każdy ma do nich dostęp. A nawet jeśli masz dostęp, twoja pieczątka może nie wyglądać tak dobrze, jak mogłaby. Na szczęście istnieje kilka świetnych sztuczek, dzięki którym Twoje firmowe pieczątki wyglądają niesamowicie bez rozbijania banku. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji…

Profesjonalne pieczątki do firmy

Niezależnie od tego, czego potrzebuje Twoja pieczątka firmowa, chcesz mieć pewność, że jest ona jak najbardziej profesjonalna. To nie tylko poprawi estetykę pieczątki, ale także sprawi, że będzie się ona wydawać bardziej oficjalna. Dobrze zaprojektowana pieczątka będzie wyglądać świetnie na każdym dokumencie, w zależności od tego, jaki papier i kolor wybierzesz. Jeśli przygotowujesz dokument prawny, taki jak umowa o zachowaniu poufności lub umowa o pracę, na przykład, będziesz chciał użyć bardziej formalnego tonu. Natomiast pieczątka związana z biznesem, jak np. zawiadomienie o spotkaniu, powinna być używana w bardziej nieformalnym tonie.

Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje pieczątki firmowe wyglądały profesjonalnie. 

pieczątki firmowe

Kontrastowe kolory w pieczątce firmowej

Wiele pieczątek firmowych jest zaprojektowanych do drukowania na białym papierze. Jednak nie sprawdza się to w każdej sytuacji. Jeśli dokument, na którym wykonujesz pieczątkę, jest w większości czarny, musisz skontrastować kolory. Jednym ze sposobów na to jest zastosowanie kontrastu kolorystycznego pomiędzy obrazem a kolorem tła. Dzięki temu obraz będzie się bardziej wyróżniał. Alternatywnie, można użyć kontrastu kolorów między dwoma kolorami w obrazie. To da znaczkowi bardziej naturalny wygląd.