Jakie aspekty należy uwzględnić przy wyborze zamki elektromagnetycznego?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zamek elektromagnetyczny jest urządzeniem umożliwiającym użytkownikowi zdalne kontrolowanie dostępu do domu. Należy mieć świadomość, że coraz częściej jest on stosowany, jako dopełnienie do klasycznego zamka. Nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie wspomnianego produktu.

Jakie kwestie koniecznie należy uwzględnić wybierając elektrozamek?

Rekomendowane jest przede wszystkim zwrócenie szczególnej uwagi na trwałość urządzenia, która jest wyrażana w liczbie bezawaryjnych cykli otwierania, a także zamykania. W zdecydowanej większości przypadków wynosi ona od 10 tysięcy do 30 tysięcy cykli.

Nie można oczywiście zapomnieć o stopniu energooszczędności. Godny uwagi jest fakt, że zamek elektromagnetyczny może posiadać specjalną cewkę. Jej zadaniem będzie obniżenie poboru energii elektrycznej w trakcie pracy. Oznacza to tym samym, że dany elektrozamek będzie mógł być wykorzystywany w systemach zasilanych bateriami.

Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć elektrozamki?

Osoby, które są zainteresowane zwiększeniem komfortu korzystania z omawianego produktu powinny postawić na model z pamięcią wewnętrzną albo zewnętrzną. Wspomniana funkcja pozwala bowiem na otworzenie drzwi przy pomocy specjalnego impulsu elektrycznego. Użytkownik będzie mógł tym samym bez żadnego problemu korzystać z drzwi, które nie będą posiadały klamki po stronie wewnętrznej. Świetnym rozwiązaniem może być także zaopatrzenie się w produkt z blokadą.