Kiedy pilot odmawia posłuszeństwa

Często zdarza się, że pilot z jakichś powodów odmawia posłuszeństwa na długo przed tym, gdy wyeksploatuje się telewizor. I raczej nikt z tego powodu nie będzie wymieniał świetnie działającego telewizora. Ale obsługiwanie tego urządzenia bez pilota bywa uciążliwe. I to nie tylko dlatego, że co chwilę trzeba by wstawać i podchodzić do telewizora lub stać przy nim dłuższą chwilę. Problem polega głównie na tym, że pilotem obsłużymy więcej funkcji, niż przyciskami obecnymi na telewizorze.

Kiedy jednak trzeba kupić nowy pilot

Piloty do tv to jak najbardziej przedmioty, które da się zastąpić. Na rynku są obecne:
– piloty oryginalne
– piloty zastępcze – zazwyczaj wyglądają nawet tak samo, jak oryginały, a nie mają odpowiedniego oznaczenia na obudowie – np. logo producenta
– piloty uniwersalne, które obsługują kilka albo więcej konkretnych modeli telewizorów.

Na jaki pilot najlepiej się zdecydować?

Oczywiście najlepszą opcją będzie kolejny pilot oryginalny. Jeśli jest on nieosiągalny, wtedy warto zdecydować się na zamiennik. W najmniejszej liczbie przypadków, kiedy i o zamiennik trudno, można pomyśleć o pilocie uniwersalnym. Tu jednak trzeba dokładnie czytać opisy lub wręcz szukać pilota po modelu telewizora. Nie ma bowiem jednego pilota uniwersalnego, który będzie współpracował z każdym telewizorem odstępnym obecnie na rynku.

Gdzie kupić pilot?

Najlepiej w sklepie, w którym piloty są jedną z części asortymentu lub stanowią jego największa grupę. Wtedy klient będzie miał pewność, że w razie wątpliwości sprzedawca doradzi albo określi, czy jest w stanie zamówić pilot do konkretnego telewizora.