Słuchawki TWS – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Słuchawki TWS to świetne rozwiązanie dla osób kochających muzykę i nielubiących kabli. Jest to jedno z najbardziej uprzyjemniających życie urządzeń, jakie można dziś kupić w sklepie z elektroniką. Bez względu, na jakiej to marki słuchawki postanowisz kupić, jest kilka cech wspólnych, na które warto zwrócić uwagę, gdy będziesz szukać modelu dla siebie.1. Douszne czy dokanałowe?

Słuchawki dokanałowe mają charakterystyczną „gumkę”, która wypełnia kanał słuchowy. Takie słuchawki dobrze przenoszą bas i dają uczucie odcięcia od otoczenia, za to uznawane są za dość szkodliwe dla naszego słuchu. Alternatywą dla nich są słuchawki douszne, opierające się na małżowinie usznej i przepuszczające dużo więcej dźwięków z otoczenia. Jest to dobry wybór wszędzie tam, gdzie potrzebujesz słyszeć co się dzieje wokół Ciebie (np. jazda rowerem).2. Etui ładujące

Najlepsze słuchawki TWS posiadają etui pozwalające na kilkukrotne naładowanie słuchawek od zera. Dzięki temu nie trzeba tak często pamiętać o podłączaniu ich do ładowania, a dłuższy wyjazd bez ładowarki w plecaku nie jest jakąś dużą tragedią. Dobrze, żeby etui było wyposażone w szybkie ładowanie i możliwość ładowania indukcyjnego.


3. Stabilność sygnału i marka

Przy wyborze słuchawek dla siebie warto dopłacić do sprawdzonego modelu. Nie ma nic gorszego niż słuchawki, które przerywają albo mają kiepską jakość dźwięku. Dobry model słuchawek potrafi dać mnóstwo radości z ich korzystania i nie powinniśmy na nich przesadnie oszczędzać. Bardzo przyzwoite słuchawki można kupić już za mniej więcej 300 zł.