Jakie zadania rozwiązują monitory przemysłowe?

Monitory przemysłowe chronią Twoją firmę przed stratami. Wyobraźmy sobie: wszystkie firmy przestawiły się na domowe monitory dotykowe i „normalne” obudowy do urządzeń. Biznesmeni spóźniają się na loty, bo na lotniskach nie działają wiszące tablice, w sklepach są kolejki z powodu zepsutych kas elektronicznych, na dworcach nie można kupić biletu, bo nie działają bankomaty.

Praca w wymagających warunkach

monitory przemysłowe
  • Przeciętny monitor PC „zamarza” przy -10 ° C. Przemysłowe monitory dotykowe działają bez zarzutu w zimną i upalną pogodę, deszcz i śnieg, w „brudnych branżach” i na wolnym powietrzu.
  • Kiedy światło słoneczne pada na monitor domowy, nie widać dobrze zawartości ekranu i martwisz się o nagrzewanie się matrycy LCD. Na bardzo jasnych monitorach przemysłowych obraz jest wyraźnie widoczny nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. I są chronione przed przegrzaniem.
  • Urządzenia przemysłowe można nawet czyścić domowymi chemicznymi środkami czyszczącymi. Wiele ekranów dotykowych można obsługiwać w rękawiczkach. Jest to ważne na przykład w medycynie i dziedzinach pokrewnych.

Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi

Monitory przemysłowe (https://alstor.pl/produkty/monitory-przemyslowe/) są odporne na uszkodzenia mechaniczne; solidna obudowa jest w stanie wytrzymać nawet silne wstrząsy fizyczne. Dlatego też znajdują zastosowanie w miejscach publicznych, gdzie codziennie tysiące ludzi wchodzi w interakcję z jednym panelem dotykowym, naciska klawiaturę itp.

Monitory przemysłowe, wytrzymałe ekrany dotykowe nie boją się wibracji, zakłóceń elektrycznych, brudu i wilgoci. Używane są przez pracowników przemysłu naftowego i gazowego, chemicznego i ciężkiego, lekarzy i dyspozytorów.