Nowy iPhone 14 pro – najciekawsze funkcje

Każda premiera najnowszego smartfona od Apple udowadnia, że w przestrzeni elektroniki użytkowej nie zostało jeszcze powiedziane i zapewne nigdy nie zostanie powiedziane ostatnie słowo. Proponowany iPhone 14 Pro to najnowsza i prawdopodobnie najlepsza generacja w rodzinie telefonów amerykańskiej marki. Warto przyjrzeć się nowym funkcjom i zaletom tego nowoczesnego urządzenia.

Najważniejsze rzeczy w iPhone 14 Pro

A16 Bionic to obecnie topowy chip w smartfonach. Zawiera 6-rdzeniowy procesor z 2 rdzeniami wydajnościowymi i 4 rdzeniami oszczędzającymi energię, 5-rdzeniowy procesor graficzny i 16-rdzeniowy silnik neuronowy. Dzięki takiemu wnętrzu korzystanie z urządzenia jest płynne i komfortowe. Efektywność w omawianym smartfonie stoi zatem na wysokim poziomie, niezależnie od ilości czy złożoności zadań do wykonania. iPhone 14 Pro ma też dłuższą żywotność baterii. Według producenta filmy można działać na nowym urządzeniu Pro do 23 godzin, a wersja Pro Max to nawet 29 godzin.

Wyświetlacz Super Retina XDR jest do 2 razy jaśniejszy w bezpośrednim świetle słonecznym w porównaniu do poprzedniej generacji. Bezcieniowy wyświetlacz przyciemnia ekran blokady, aby najważniejsze informacje (czas, wybrane widżety) były widoczne. 

iphone 14 pro

Wysokowydajne aparaty w smartfonach stają się koniecznością. Wielu użytkowników chciałoby móc uwieczniać swoje wspomnienia na zdjęciach wysokiej jakości. System aparatu Pro w nowym iPhonie 14 Pro pozwala uchwycić doskonałe szczegóły, nawet przy słabym oświetleniu. O jakość zdjęć dba główny aparat 48 MP z matrycą w technologii quad-pixel, drugi ultraszerokokątny aparat 12 MP oraz teleobiektyw 12 MP. Robienie zbliżeń za pomocą zdjęć makro i filmów to w tym smartfonie to całkiem niezłe rozwiązanie. Oprócz filmów makro telefony z serii iPhone 14 nagrywają także projekcje w zwolnionym tempie lub poklatkowe. Ta funkcja działa automatycznie, żeby jej użyć wystarczy trzymać smartfon blisko obiektu. Następnie aparat samoistnie przełącza się w tryb szerokokątny. Aparat iPhone’a 14 Pro samodzielnie również reguluje ekspozycję i ostrość. 

Smartfon warty uwagi

Najnowszy iPhone wyposażony jest w „dynamiczną wyspę”, która podnosi sposób interakcji ze smartfonem na nowy poziom oraz funkcję bezpieczeństwa, która automatycznie wykrywa wypadek i wykonuje połączenie alarmowe. 14 Pro to innowacyjne, wydajne i trwałe urządzenie. Można go używać zarówno w celach rozrywkowych, jak i zawodowych. W obu przypadkach wystarczający jest wysokiej jakości chip i układ kamer oraz wyświetlacz o dobrych parametrach. Zastosowanie trwałych i ultralekkich materiałów daje trwałe i niezawodne urządzenie do codziennego użytku, które sprawdzi się zarówno dla starszych, jak i młodszych użytkowników.

IPhone 14 pro dostępny jest w czterech kolorach: gwiezdna czerń, złoty, srebrny, głęboka purpura. Pojemności, które są dostępne to: 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Wymiary telefonu to 147,5 mm wysokości, 71,5 mm szerokość oraz 7,85 mm grubości, a masa urządzenia to 206 g.