Fotokomórka do bramy to wygoda i bezpieczeństwo

Bramy wjazdowe na posesje lub bramy garażowe to dziś nie tylko znaczące składniki wystroju budynków lub nieruchomości. To również jeden z ważnych elementów, mających zapewnić domownikom i ich mieniu bezpieczeństwo. Muszą one stanowić skuteczną przeszkodę przed dostaniem się na nasz prywatny teren tak zwanych niepożądanych gości.

Fotokomórka jako brama na nowość

Ale każda brama wymaga otwarcia. To bywa często niepraktyczne, ponieważ trzeba wtedy wysiąść z auta, czasami włożyć klucz do kłódki lub ją przesunąć. Co może być kłopotliwe szczególnie w przypadku cięższych bram. Na szczęście powszechne jest już dziś automatycznie otwieranie takich zabezpieczeń. Służy do tego fotokomórka do bramy. Jej typy różnią się od siebie, ale zasada działania jest zawsze taka sama i bardzo prosta. Fotokomórka do bramy składa się z nadajnika, który po otrzymaniu napięcia, przekazuje niewidoczny dla oka sygnał świetlny do odbiornika. To uruchamia proces otwierania bramy. Fotokomórka do bramy, oprócz tego, że ułatwia życie, zapobiega również przytrząśnięciu przez nią człowieka lub innej przeszkody. Mówiąc krótko nie zamknie się, gdy coś lub ktoś stoi jej na przeszkodzie, tylko się zatrzyma.

Fotokomórki do bram (do kupienia na stronie: https://www.napad.pl/1490-fotokomorki) mają bardzo różne ceny, dlatego na pewno każdy wybierze coś dla siebie. A przy okazji warto zaopatrzyć się również w akcesoria do fotokomórek do bram. Na przykład chroniące przed uszkodzeniami również przez wandali.