Telewizory 75 cali LCD, czy OLED – co wybrać?

Na półkach sklepowych znaleźć można bardzo wiele modeli telewizorów 75 cali, dlatego też wiele osób może mieć duży problem z wybraniem najlepszego sprzętu. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie telewizory LCD o klasycznej konstrukcji, jak i również do wyboru są podświetlane mini LED. Coraz większą popularność zdobywają również telewizory OLED.

Co wybrać?

Według specjalistów w 2022 roku królować będą telewizory 75 cali OLED. Mowa tutaj oczywiście o modelach, w których poszczególne piksele świecą własnym światłem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie jest potrzebne zewnętrzne doświetlenie. Nowoczesne telewizory OLED zapewniają idealny kontrast. Nie można zapominać także o tym, że to właśnie diody OLED oferują najlepszy czas reakcji. Dzięki zaawansowanym technologiom można liczyć na idealne odwzorowanie ruchu. Jedyną wadą jest nieco słabsze odwzorowanie kolorów. Dla wielu użytkowników wadą może okazać się także większa cena zwłaszcza, jak zwrócić się uwagę na konkurencyjne telewizory LCD.

Uniwersalne telewizory LCD

Oryginalne telewizory 75 cali LCD są bardzo tanie, dlatego też cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Dzięki dodatkowemu podświetleniu za pomocą LED-ów można liczyć na idealne odzwierciedlenie poszczególnych kolorów. Nowoczesny LCD Mini LED oferuje wysoką jasność i satysfakcjonujący kontrast. Do największych zalet należy zaliczyć także dużą bezawaryjność. Pamiętać należy jedynie o tym, aby postawić na sprawdzony sprzęt od renomowanego producenta, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.