Jaką wybrać kamerę ip ?

Kamery ip to urządzenia, które mają za zadanie monitorować określony teren prywatny. Jest to połączenie kamery analogowej która odtwarza obraz za pomocą komputera. Dzięki temu istnieje fizyczna możliwość odtwarzania nagrania z kamery o każdej porze dnia.

Monitoring video, a kamera ip

Obecnie na rynku jest bardzo szeroka gama kamer ip (https://www.napad.pl/403-kamery-megapikselowe.html). Można ją kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Każdy klient ma do wyboru urządzenia tradycyjne, kompaktowe, kopułkowe, obrotowe bądź tubowe. Wszystkie wymienione modele charakteryzują się wysoką jakością oraz atrakcyjnym designem.
Do wyboru jest kilkadziesiąt modeli, dlatego nawet najbardziej wybredny klient potrafi znaleźć dla siebie odpowiednią kamerę ip. W ofercie poszczególnych sklepów są także kamery wewnętrzne oraz zewnętrzne. Te drugie mają zdecydowanie lepsze parametry związane z rozdzielczością, klasą szczelności, ogniskową obiektywu, ceną czy zasięgiem reflektora.

Kamera monitorowa a wi – fi

Monitoring tego typu działa tylko i wyłącznie po podłączeniu go do domowej sieci bezprzewodowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zdalnie monitorować nagrywany obraz, a także zarządzać nim oraz go konfigurować.

Poszczególne operacje związane z ustawieniami odbywają się przy pomocy specjalnego oprogramowania czy aplikacji mobilnej w telefonie komórkowym. Urządzenie może być obsługiwane za pomocą stałego łącza jak i za pomocą routera znajdującego się w domu.
Dobrym rozwiązaniem jest łączyć kamery ip za pomocą wi – fi, dzięki czemu można uniknąć kłopotliwych kabli, które dość często mogą ograniczać odpowiednie miejsce do zamontowania monitoringu ip. Szczególnie kłopotliwie jest to w przypadku montażu kamery wi – fi na zewnątrz pomieszczenia.