Przycisk wyjścia natynkowy i podtynkowy

Jednym z podstawowych elementów każdego systemu zabezpieczeń jest przycisk wyjścia. Dzisiaj tego rodzaju przycisk proponowany, na rynku, jest w różnorakim wzornictwie, z różnymi funkcjami i z różnymi możliwościami montażu. Dobrze jest więc zawsze dobrać odpowiedni rodzaj dla swoich potrzeb.

Stosowane przyciski wyjścia

Przycisk wyjścia pozwala na opuszczenie pomieszczenia strefy chronionej. Wybierając odpowiedni przycisk do danego systemu trzeba zwrócić uwagę na sposób jego montowania, rodzaj materiału, z którego został wykonany, rodzaj styków i obciążalność prądową. Dodatkowo dobrze jest zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, w które niektóre propozycje są wyposażone.
Przycisk wyjścia natynkowy pozwala na zamontowanie przycisku na ścianie a przycisk podtynkowy w ścianie. Dodatkowe funkcje, proponowane przez producentów to możliwość podświetlenia przycisku, funkcja zbliżeniowa oraz możliwość zastosowania różnego rodzaju dekoracyjnych nakładek. Niektóre z przycisków pozwalają na kontrolę dostępu i dają możliwość zwalniania rygla w systemach domofonowych.

Pełna kontrola przycisku

Działanie każdego przycisku jest proste, otwiera dobrze zabezpieczone drzwi. Jednak w przypadku gdy jest on elementem systemu zabezpieczającego, działanie jego polega na kontrolowanym otwarciu danych drzwi. Jest to integralna część każdego systemu zabezpieczającego. Zwolniony automatycznie rygiel w danych drzwiach pozwala na opuszczenie danego pomieszczenia. Każde użycie tego przycisku, bezpośrednio powiadamia obsługę danego budynku.