Czym jest skaner przenośny i czy warto go kupić?

Tradycyjne skanery do dokumentów zyskują na popularności, nie tylko w profesjonalnych biurach, ale także w zaciszach domowych. Rozwój technologiczny, wymusił poszerzenie mobilności oraz dał dostęp do coraz to nowoczesnych urządzeń. Jednym z nich jest przenośny skaner do dokumentów, gotowy do skanowania dosłownie w każdym miejscu i w każdym czasie.

Skaner przenośny – do czego służy?

Skaner przenośny z pewnością doceni każdy, kto w swojej pracy musi się przemieszczać. Skaner przenośny charakteryzuje się znacznie mniejszym kształtem, niż tradycyjne skanery. Jest on także znacznie lżejszy. Większość modeli pozwala na skan takich dokumentów jak listy, faktury, wizytówki czy umowy. 

Skaner przenośny, nie tylko dla studenta

Mobilny skaner idealnie sprawdzi do skanu wszelkiego rodzaju notatek, w zabieganym życiu studenckim, gdzie każda minuta jest na wagę złota. Jednak tego typu sprzęt jest coraz częściej wykorzystywany przez handlowców, kurierów czy grafików, którzy codziennie muszą wykazać się niesamowitą mobilnością podczas wykonywania swojej pracy.

Rodzaje skanerów przenośnych

skaner przenośny

Skanery różni budowa oraz och zastosowanie. Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli, które starają się polepszyć życie pracowników. Przed wyborem odpowiedniego skanera przenośnego warto zapoznać się ze wszystkimi ofertami i wybrać tą najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb (tutaj). Rozróżnia się następujące rodzaje skanerów przenośnych:

  • Przenośny skaner – optymalne wymiary pozwalają na prace w każdych warunkach. Skaner wyposażony jest w podajnik dokumentów ADF, slot oraz gniazdo USB, pozwala na dwustronna skanowanie dokumentów. W łatwy sposób można podłączyć go do komputera czy laptopa.
  • Przenośny skaner w formie długopisu – urządzenie należy podłączyć do telefonu komórkowego czy tabletu, za pomocą funkcji Bluetooth lub kabla USB. Długopisem należy przejechać po dokumencie, by następnie po kilku sekundach, zakreślony tekst ukazał się na ekranie. Jest to opcja najbardziej kompaktowa, stosowana do skanowania małej ilości tekstów.
  • Skaner myszka – urządzenie oprócz zwykłego kontrolera, pełni funkcję skanera dokumentów. Charakteryzują się znacznie większą funkcjonalnością, jednak przez konieczność posiadania kabla jej mobilność jest ograniczona.